Napraw dostępność w swoim otoczeniu - Naprawiacz

Link do panelu zgłoszeniowego naprawiacz

 link do aplikacji naprawiacz w sklepie play

Chciałabym przedstawić Państwu aplikację „Naprawiacz”, której celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami, które na swojej drodze spotykają liczne utrudnienia. Zwłaszcza w dostępie do korzystania z instytucji publicznych oraz przestrzeni, która znajduje się wokół nich. Niedostosowane parkingi, schody, źle zasygnalizowana nawierzchnia. 

Aplikacja dostępna jest w sklepach mobilnych i dostosowana do każdego rodzaju smartfona. Dla tych, którzy nie posiadają dostępu do aplikacji, stworzona została strona https://naprawiacz.firr.org.pl/.

Musimy przyznać - jest ciężko. Urzędy co prawda wiedzą o obowiązku dostosowania jakości świadczonych usług do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale nie bardzo wiedzą w jakich obszarach należy wprowadzić zmiany. Nie wiedzą także w jaki sposób je wdrożyć. Jednym z działań mających na celu zminimalizowanie trudności w dostępie do instytucji publicznych jest aplikacja "Naprawiacz", która swoim zasięgiem obejmuje nie tylko rejon Małopolski, ale posiada także zasięg ogólnopolski.

Reaguj. Działaj. Naprawiaj!

Aplikacja mobilna o nazwie "Naprawiacz", stworzona przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, służy do zgłaszania naruszeń napotkanych w dostępie do instytucji publicznych oraz ich otoczenia.

Idąc złożyć zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego natrafiłeś na uciążliwe nierówności w chodniku, przy wejściu do Twojej przychodni lekarskiej nie ma poręczy przy schodach a na przejściu dla pieszych prowadzącym do biblioteki publicznej znajduje się zbyt wysoki krawężnik uniemożliwiający bezproblemowe dojście - Reaguj!

Zgłoś przy użyciu aplikacji "Naprawiacz" na jakie przeszkody i trudności napotykasz na swojej drodze przy załatwianiu codziennych spraw i … napraw to! Przecież pierwszym etapem eliminacji usterki jest jej identyfikacja.

Po otrzymaniu zgłoszenia nasza grupa interwencyjna podejmie odpowiednie działania mające na celu wyeliminowaniu naruszeń. Aplikacja ma działać szybko i bezproblemowo, dlatego też nie ma konieczności rejestracji i podawania danych osobowych przy zgłaszaniu usterek.

 Aplikacja jest finansowana z Funduszy Europejskich oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Pozdrawiam serdecznie
Anna Matiaszek
Specjalista ds. PR
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
tel: 663 603 408
e-mail: anna.matiaszek@firr.org.pl